18’inci Uluslararası Büyükçekmece Kültür Ve Sanat Festivali’nin açılışı yapıldı

18-uluslararasi-buyukcekmece-kultur-ve-sanat-festivali-basliyor-322174-5.jpg

18’inci Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin startını veren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, dünyanın dört bir yanından festivale katılan sanat elçileriyle birlikte Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Dünya Festivaller Birliği (CIOFF) tarafından dört kez dünyanın en iyi festivali seçilen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl 18’incisi başlıyor. Festivalin açılışı kapsamında, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, festivale katılan 64 ülkeden sanat elçisi ile birlikte Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Çelenk bırakma töreni ardından Brezilya ve Polonya’nın halk dansları ekibi tarafından mini bir gösteri gerçekleştirildi.Renkli görüntülerin oluştuğu programda Başkan Akgün, dünyanın dört bir yanından gelen sanat elçileriyle birlikte fotoğraf çekildi.

Festivale 64 ülkeden bin 330 sanat elçisi katılıyor
Taksim Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktıktan sonra basın mensuplarına konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali artık Dünya Festivaller Birliği’nin festivalidir. Biz onların disiplini içerisinde bu festivali 18 yıldan beri eksiksiz büyüterek icra etmeye çalışıyoruz. Bu yıl festivale 64 ülkeden bin 330 sanat elçisinin katılımıyla gerçekleşecektir. Buradan sonra yarın akşam yazdan dolayı kordon boyunda en az 100 kişinin izleyeceği festival kortejinin yapacağı yürüyüş ile başlayacaktır. Resmi açılış ise pazartesi saat 19.00’da Büyükçekmece tarihi Mimar Sinan Köprüsü üzerinde festival elçilerimiz el ele tutuşarak başlatmış olacaklar. Her akşam halk konseri var ve festival gruplarının gösterileri var. Bütün gösteriler, festivaldeki tüm alanlardaki şovların tamamı ücretsizdir. Sevgi birimize, barış hepimize” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum