Turkcell’den “güvenli e-ticaret” hamlesi

kaan-terzioğlu.jpg

Turkcell hayata geçirdiği güvenli e-ticaret platformunun duyurusunu Alaçatı’da yaptı. İlk aşamada seyahat sitesi Fulltrip ve Blu TV’yi platforma dahil eden, hızlı giriş ve Paycell ile çok aşamalı güvenlik sağlayan Turkcell, Türkiye’nin e-ticarette fark yaratmasını hedefliyor.

Toplantı kapsamında iki yeni hizmetin duyurusunu yapan Terzioğlu, Turkcell olarak kendilerini “Dünyanın dijital operatörü” olarak tanımladıklarını söyledi. Teknoloji odaklı altyapı sağlayıcısı olmaktan, hizmet odaklı deneyim sağlayıcısı olma sürecinde olduklarını belirten Terzioğlu, şunları kaydetti:

“Bu değişim, müşterilerimizin bugünkü ihtiyaçlarına cevap vermeye odaklı. Bir gün bin 440 dakika. Bu bin 440 dakinanın her biri, müşterilerimiz için bilgi, eğlenme, öğrenme ihtiyacı ile dolu dakikalar. Biz bu bin 440 dakikanın her birini en iyi şekilde işlemek istiyoruz. Yaklaşık 10 gün önce Lifecell’i Türkiye’de lanse ettik ve şu an Lifecell dakikada 2 müşteri kazanıyor.

Amacımız, müşterilerimize datayı ham olarak değil, işleyerek sunmak ve o bin 440 dakikalık günlük hayatlarına değer katmak. Lifecell’in herşeyi internet olacak. En önemli özelliği ise BiP’le internetten konuşturması. Tam anlamıyla dijital bir operatör ve Turkcell kadar müşterilerimizin kalbine yerleşecek.”

 

“Cep telefonu ve içindeki SIM kart, çift seviyeli güvenliği sağlayan en iyi metot”

Kişilerin yıl içinde bir sene sonraki tatil dönemi için, o günleri özleyerek çalıştığı yorumunda bulunan Terzioğlu, “2018 yılında 116 gün resmi tatilimiz var, tatilde yaklaşık 167 bin dakika geçireceğiz ve seyahat sektörü tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de en önemli e-ticaret segmenti.” ifadelerini kullandı.

Terzioğlu, Turkcell güvenli e-ticaret platformu ile en güvenli şekilde müşteri kabulünü ve ödemeyi sağlayan katman yarattıklarını belirterek, platformun herkese açık olduğunu aktardı.

Platform ve içinde barındırdığı teknolojilerle ekosistem oyuncularını güçlendireceklerine dikkati çeken Terzioğlu, ekosistem oyuncularının müşteri kazanımı ve operasyon maliyetlerini azaltıp, yaptıkları işi güvenli hale getireceklerini, platformun tüm ekosisteme açık bir çalışma olarak tasarlandığını söyledi.

Türkiye’deki e-ticaretin büyüme potansiyelinden bahseden Terzioğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“E-ticaretin yaklaşık üçte biri seyahat sektörü ile alakalı. Seyahat sektörü bizim açımızdan da Turkcell güvenli ticaret platformumuzu lanse etmek istediğimiz ilk segment oldu. Bu kapsamda iki uygulama paylaşacağız. Bunlardan ilki Fulltrip. Fulltrip, gelişmiş içeriği, 120 havayolu, 220 binden fazla otel, 4 binden fazla kiralama ofisi 250 farklı noktaya 1000’den fazla tur seçeneği ile seyahatle ilgili tüm içeriği müşterilerimize sağlayan, müşterilerimiz seyahat ederken onlara gittikleri lokasyonla ilgili rehberlik hizmeti sunan, seyahati özlenen bir deneyim haline getiren bir seyahat sitesi.

Turkcell müşterisi olsun ya da olmasın, cep telefonu numarasını bilen herkes, telefonu ile bu siteye girip hizmetlerden anında yararlanmaya başlayacak. Türkiye’de güvenli ticaret platformunu kurgularken düşündük ki, cep telefonu ve içindeki SIM kart çift seviyeli güvenliği sağlayan en iyi metot.”

“Seyahati taksitlendirme seçeneği olacak”

Fulltrip.com adresinde hızlı giriş teknolojisini de hayata geçirdiklerini anlatan Terzioğlu, bu teknoloji sayesinde numara girilerek yapılan girişlerin en güvenli üyelik girişlerinden birisini sağladığını söyledi. Yeni ürün kapsamında yapılacak ödeme şekli ve ödemenin güvenliği ile ilgili de bilgi veren Terzioğlu, ödemelerin güvenli ve taksitlendirme kabiliyetine sahip olduğunu anlattı.

Kaan Terzioğlu, platform kapsamında müşterilerin Turkcell tüketici finansman şirketinden yararlanıp, seyahat giderlerini taksitlendirebileceklerini vurgulayarak, Paycell ile ödemelerin faturaya yansıtılma ya da kredi kartı ile ödeme seçeneklerinin de müşteriye sunulacağını söyledi.

Fulltrip’den seyahat satın alındığında, müşterilere ek hizmetler sunacaklarını bildiren Terzioğlu, “Fulltrip.com üzerinden yurt dışına seyahat satın aldığınızda, Piri uygulaması ücretsiz gittiğiniz şehri size gezdirecek. Seyahat süresince 25 GB’lık Lifebox’da ücretsiz yer açacağız, ücretsiz rehberlik hizmeti verip, taksitlendirme imkanını da müşterilerimize getirmiş olacağız.” diye konuştu.

“Blu TV’de Turkcell’in güvenli ticaret platformuna girdi”

Bir diğer yeniliğin de Blu TV ile ilgili olduğunu bildiren Terzioğlu, Blu TV’nin de Turkcell güvenli ticaret teknolojisini kabul eden sitelerden biri olduğunu, Blu TV’nin de hızlı giriş seçeneği ve Paycell ödeme imkanı ile güvenli ticaret platformunun bir parçası olduğunu duyurdu.

Paycell’in içinde barındırdığı özellikler ve avantajlar hakkında katılımcılara bilgi veren Terzioğlu, tüm operatörlere açık olan bu ödeme sisteminin, pazar payının her geçen gün arttığını ve artmaya devam edeceğini anlattı.

“BİP’ten anlık mesajlaşma ile çağrı merkezi hizmeti verilecek”

Güvenli e-ticaret platformu kapsamında BİP’den anlık mesajlaşma ile çağrı merkezi hizmeti vereceklerini bildiren Terzioğlu, müşteri hizmetlerinin de dijital olarak konumlandırıldığını anlattı. Terzioğlu, Fulltrip kapsamında her türlü değişim ve iptal süreçlerinin dijitalleşeceği duyurusunu yaparak, bu özelliğin de 1 ay sonra devreye alınacağını bildirdi.

 

AA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum