TESK’ten berber ve kuaförlerle ilgili öneri

headline-30.jpg

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirlerle ilgili konuştu.

Normalleşme çalışmalarına değinen Palandöken, önerilerini bakanlıklara ilettiklerini söyledi. Palandöken, “Berber ve kuaförler saat başı 2 müşteri alacak şekilde çalışabilir” dedi.

Sabah’tan Pınar Çelik ve Betül Alakent‘in hazırladığı habere göre Palandöken, “Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı görüş istedi. Biz de önce ‘berber ve kuaförler açılsın’ önerimizi ilettik. Saat başı iki müşteri alacak şekilde hijyen ve sosyal mesafe kurallarını bozmadan günde 12 müşteriye kadar hizmet verebilirler” dedi.

Kadıköy’de berberlik yapan Koray Erkocaman bir an önce dükkanlarını açmak için resmi açıklama beklediklerini söyledi. “Evde çalışan tek kişi benim. Birikmiş paramız da yok. Dükkanı açarsak rahat nefes alırız” diyen Erkocaman, ticaretin kurallara uyularak devam edebileceğini kaydetti. Levent’te güzellik merkezi işleten Selma Güzelyurt ise “İş yerlerimizi açmamıza izin verirlerse günde kısıtlı randevuyla çalışmaya başlayabiliriz. En azından hem vatandaş hem de biz bir miktar rahatlarız” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum