TeknoSA’dan hem kar hem ciro artışı

1468481004016.jpg

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin lider markası TeknoSA, ilk çeyrekteki başarılı sonuçlarını yılın 2’inci çeyreğinde de sürdürdü ve kâr açıkladı. TeknoSA, 2017 yılının 2’inci çeyreğinde 842 milyon TL ciro, 8 milyon TL kâr elde etti

Sabancı Holding iştiraklerinden, Türkiye teknoloji perakendeciliğinin lider markası TeknoSA, 2017 yılının 2’inci çeyreğinde 842 milyon TL’lik ciroya ulaşırken, 8 milyon TL de kâr elde etti. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 2’inci çeyrek sonuçlarını açıklayan TeknoSA, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre aynı mağazalarda yüzde 14,3’lük büyüme sağlayarak 2017’deki başarılı finansal sonuçlarını devam ettirdi. Online kanalı teknosa.com’da performansını artıran şirket, geçen yılın 2’inci çeyreğine göre yüzde 25’e yakın büyüme kaydetti. TeknoSA, FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) rakamlarında da ilk çeyreğe göre 1 puanlık artış sağlayarak yüzde 4’den yüzde 5’e çıkardı.

 2017 yılı ikinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını değerlendiren TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan: “Perakende sektörü için genelde durgun geçen ilk 3 ay içinde yükselen bir grafik, başarılı ve pozitif finansal sonuçlar açıklamıştık. 2’inci çeyrek içerisinde özel günlerin yarattığı hareketlilik ve farklılaşan hizmetlerimizle aynı mağaza satışlarında hedeflediğimiz artışı yakaladık ve kârlılığımızı katladık. Öncülük ettiğimiz çoklu kanal modelinde derinleşmeye devam ediyoruz. İlk yarı toplam ciromuz 1 milyar 531 milyon TL olarak gerçekleşti. Kârlılık ise 9 milyon TL’ye ulaştı. Hedefimiz, yılın diğer yarısında sektörün üzerinde büyüyerek pozitif değer yaratmayı sürdürmek.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum