Kiğılı’nın e-ticarette 2017 hedefi yüzde 35 büyüme

1502264300_IMG_6568.jpg

Türkiye’nin erkek giyim markası Kiğılı, e-ticaret sitesi kigili.com’un cirosunu yüzde 57 arttırdı. Kiğılı’nın online satış mağazası 2016 yılında e-ticaret hizmet hacmini ise yüzde 62 arttırarak tüm Kiğılı mağazaları arasında ikinci sıraya yükseldi. 2016’daki bu başarısını 2017’de devam ettirmeyi planlayan Kiğılı, ciroda yüzde 35 büyüme hedefliyor.

Takım elbiseden gömleğe, ceketten tişörte, ayakkabıdan aksesuara erkeğin ihtiyacı olan tüm ürünlere her an her yerde satın alma imkanı sunan Kiğılı’nın online mağazası kigili.com, 2016 yılını cirosunda yüzde 57 artış ile kapattı. Ciro içindeki en büyük payı ise yüzde 60 satış oranıyla takım elbise ve gömlek satışları elde etti. En çok İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Adana’dan ziyaretçi alan Kiğılı, site trafiğini ise yüzde 76 arttırarak mevcut kullanıcılarına yüzde 55 oranında yeni kullanıcı ekledi.

2017’nin ilk yarısında mobilden elde ettiği ciro payını yüzde 50 oranında yükselten Kiğılı, yeni teknolojilerden faydalanarak online alışverişlerde kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için çalışıyor. Kiğılı, 2017 yılının ikinci yarısında mevcut teknolojisini daha da ileriye taşıyarak kullanıcı dostu yeni bir tasarım ve yazılımla müşterilerinin karşına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni alt yapısı ile mobildeki ciro payını da iki katına çıkarmayı hedefleyen Kiğılı, müşterilerine en iyi deneyimi sunmaya devam ediyor.

Türk erkeğinin takım elbise kalıbı slim fit, gömlek rengi ise beyaz

Bir Kiğılı mağazasında satışa sunulan tüm ürün gruplarının online alışveriş sitesi www.kigili.com’da bulunduğunu söyleyen Kiğılı E-Ticaret Müdürü Ceren Yıldız Gürcan, Türk erkeklerinin online alışverişi akşam saatlerinde yapmayı tercih ettiklerini belirtti. Online mağazada en çok gömlek, tişört ve takım elbise satışı gerçekleştirdiklerinin altını çizen Gürcan, Türk erkeklerinin kıyafet seçimleriyle ilgili de şunları dedi: “Türk erkekleri gömlekte beyaz renkten vazgeçemiyor, ancak tişörtte maviyi tercih ediyor. Online mağaza takım elbise alışverişlerinde ise en fazla rağbeti slim fit kalıp görüyor.” Gürcan, 2017’de önceki yıllara oranla en çok iç giyim satışında artış görüldüğüne de dikkat çekti.

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum