İnoksan, 37. yılında gözünü ABD’den sonra Çin pazarına dikti

02472012_inoksan_vehbi_varlik.jpg

5 kıtada 80 ülkeye yaptığı ihracatla endüstriyel mutfağın globalleşen markası İnoksan, 37. yaşını kutladığı bugünlerde Çin pazarına açılmak üzere hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğunu açıkladı.

Gelirlerinin yüzde 35’ini oluşturan ihracat payını yüzde 50’ye çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, “Çok sayıda ülkeye ürünlerimizi ihraç etsek de bazı ülkeler pazar potansiyeli olarak bizi daha fazla heyecanlandırıyor. Kısa bir süre önce ABD pazarının gerektirdiği kalite standartlarında yeniden geliştirerek üretimine başladığımız set altı bulaşık yıkama makinelerimizle ABD pazar payımızı artıracağız. Yine ihracat stratejimiz kapsamında önümüzdeki kısa dönemde anlaşmalarımızı tamamlayıp Türk mühendislerin imzasını taşıyan binlerce Bulaşık Yıkama Makinesi ve Inosmart Touch Kombi Fırını da Çin’li endüstriyel mutfak kullanıcılarına sunacağız” dedi.

Bursa’da küçük bir işletme olarak yola çıkan İnoksan, bugün 20.000 m² kapalı alanda yaptığı üretime ve 140 milyon TL ciroya sahip bir sektör lideri olarak 37. yaşını kutluyor. Yeni yaşında yurtdışı hedeflerini de büyüten İnoksan, özellikle Çin pazarında Türk mühendislerinin imzasını taşıyan inovatif Inosmart Touch Kombi Fırın ve Bulaşık Makineleri ile önemli atılımlar gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Hali hazırda ABD pazarında döner ocakları ile faaliyet gösteren ve yakın zamanda buradaki pazar payını set altı bulaşık makinalarıyla artırmayı hedefleyen İnoksan, ABD’nin önde gelen firmalarından biri ile işbirliğine de gitti. İnoksan, elektrik, gaz ve su gibi teknik aksamlarının Avrupa standartlarından farklı olması nedeniyle ABD standartlarına uygun olarak yeniden geliştirdiği set altı bulaşık makinesini Bursa’daki fabrikasında hijyen ve güvenlik sistemleri ile CE standartlarının üzerinde üretecek.

“Bizim için artık daha fazlasını yapma zamanı”

37. yılı olan 2017’yi ihracat yılı ilan ederek, yüzde 15 büyüme hedefi koyan İnoksan, başarılı girişimleri sayesinde yılsonunda bu hedefi aşmayı öngörüyor. 5 kıtada 80 ülkeye ihracat yaptıklarını aktaran İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, “Gelirimizin yüzde 35’ini oluşturan ihracat payımızı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz.Çünkü bizim için artık daha fazlasını yapma zamanı.” dedi. ABD pazarı için yaptıkları önemli atılımların ardından, yakın zamanda Çin pazarına da hızlı bir giriş yapacaklarını ifade eden Varlık, “Çin’de Inosmart Touch Kombi Fırın ve Bulaşık Makinelerimizin toptan satışı için 2017 başından bu yana çalışmalar yapıyoruz. Burada bizim için büyük bir potansiyel var. Planlarımız doğrultusunda ilerleyerek, orta vadede Çin’e binlerce kombi fırın ve bulaşık makinesi satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum