Garanti’den Yapı Kredi’ye önemli transfer

yapi-kredide-taslar-ac6bcc0fc2695d2082be.jpg

Yapı Kredi’de, son 5 yıldır Kurumsal ve Ticari Bankacılık Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren Feza Tan, bankanın ana hissedarlarından UniCredit’in Sırbistan’daki bankasına CEO olarak atandı.

Feza Tan bugün itibarıyla bankaya veda ederken, görevini de ilgili kurumlardan alınacak onayın ardından, tecrübeli bankacı Erhan Adalı devralacak. Adalı Yapı Kredi ekibine katılmadan önce Garanti Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütüyordu

ERÜN’DEN TAN’A TEŞEKKÜR

Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, görev değişimine ilişkin yaptığı açıklamada, “Kurumsal ve Ticari Bankacılık alanında Yapı Kredi’yi ileri taşıyan çalışmalarından dolayı Feza Tan’a teşekkür ediyorum. 25 yıldır Yapı Kredi Ailesi’nin bir parçası olan ve emekleri ile bankamıza büyük katkı sağlayan Feza Tan’ın yeni görevinde de büyük başarılara imza atacağına eminim. Türk bankacılık sektörünün gücünü ve itibarını teyit eden bu transfer hepimizi gururlandırıyor” dedi.

GÖREVİ ADALI DEVRALACAK

Feza Tan’ın görevini yetkili makamların onayı sonrasında Erhan Adalı’nın devralacağını belirten Erün, “29 yıllık bankacılık deneyimi ve başarılarıyla Sayın Adalı’nın tüm alanlardaki liderlik hedefimize büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Erhan Adalı hakkında

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erhan Adalı profesyonel hayatına 1989 senesinde Garanti Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Sırasıyla Şube Müdürü, Bölge Müdürü, KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü görevlerinde bulunan Adalı, 2005-2012 yılları arasında Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2012 yılında Garanti Bankası Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Adalı, Ticari ve Kurumsal Krediler, Bireysel ve KOBİ Krediler Değerlendirme, Kredi Analitiği ve Bölge Krediler Koordinasyon alanlarından sorumlu oldu. Adalı son olarak Garanti Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütüyordu.

(finansgundem.com)

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum