Fibabanka’dan 72 milyon TL kâr

Fibabanka.jpg

2017 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıklayan Fibabanka’nın net kârı 72.6 milyon TL olarak açıklandı.

Fibabanka, 2017 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı.

Banka, 2017 yılı haziran sonu itibarıyla vergi öncesi kârını, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35 artışla 90.7 milyon TL’ye yükseltti. Net kâr ise 72.6 milyon TL olarak gerçekleşti.

Fibabanka’nın 2016 yılı haziran sonu itibarıyla 10 milyar TL olan toplam kredileri, yüzde 36 artışla, 2017 yılı haziran sonunda 13.6 milyar TL’ye ulaşırken, kredilerin toplam aktifler içindeki payı yüzde 72 olarak gerçekleşti. Aynı dönemde müşteri mevduatı toplam pasiflerin yüzde 57’sini oluşturarak 10.8 milyar TL’ye yükseldi.

2017 yılı ilk yarı sonuçlarını değerlendiren Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert sonuçlardan memnun olduklarını belirterek, “Bankamız, 2017 yılında da büyümesine istikrarlı bir şekilde devam etmekte ve orta ölçekli banka olma hedefine uygun hareket etmektedir. Bu yıl dijitalleşme, tabana yayılma ve ürün çeşitliliğini arttırmaya odaklanıyoruz. İkinci çeyrekte KGF kredilerinin de etkisiyle özellikle KOBİ ve ticari kredilerde büyüdük. Önümüzdeki dönemde de KOBİ ve ticari kredilerin yanısıra Mikro, Tarım ve Bireysel gibi daha yaygın müşteri ağına ulaşabileceğimiz segmentlerde büyümeyi hedefliyoruz. Mayıs 2017 başında yurt dışında halka arz yoluyla gerçekleştirilen Basel 3 uyumlu katkı sermaye niteliğindeki tahvil ihracımız ile daha da güçlenen özkaynak tabanımız ilerleyen dönemlerde de Bankanın büyümesine ve Türk ekonomisine verdiği desteği artırarak sürdürmesine olanak sağlayacaktır” yorumunda bulundu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum