EY Türkiye 2017’de 350 kişi istihdam edecek

ey-turkiye-350-kisi-alacak.jpg

Türkiye’de yeni mezunlar tarafından en çok tercih edilen firmalardan biri olan EY Türkiye, bu yıl 350 kişiyi bünyesine katarak ülke ekonomisine ve istihdama sağladığı desteği sürdürecek

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY Türkiye, 2017 yılında yaklaşık 200 yeni mezun ve 150 deneyimli olmak üzere toplam 350 kişiyi kadrosuna katarak ülke ekonomisine ve istihdama sağladığı desteği sürdürmeye devam edecektir. Ayrıca, yaklaşık 400 öğrenciye kısa ve uzun dönem staj imkânı sağlanması planlanmaktadır.

Daha iyi bir çalışma dünyası oluşturma hedefi için her şeyden önce çalışanlarına yatırım yaptıklarını dile getiren EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları 2017 yılında yapacakları işe alımlar ile ilgili şunları söyledi:

“2017’de gerçekleştireceğimiz işe alımlar, ülkemizin istihdam artışına ihtiyacı olduğu bu dönemde ekonomiye ve kalkınmaya katkı sağlamak adına attığımız adımlar arasında yer almaktadır. EY, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yeni mezunlar tarafından en çok tercih edilen firmaların başında gelmektedir. EY olarak; gençlerimizin barındırdığı potansiyeli, ülkemizin kalkınmasını sağlayacak en önemli değer olarak görmekteyim. Son 5 yılda 2000 kişilik istihdam sağladık. Bu sayının büyük bir çoğunluğunu ise yeni mezunlar oluşturmaktadır. EY ailesine 2017 yılında katılacak genç mezun arkadaşlarımızla birlikte yaklaşık 1600 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Gençlerimizin kariyer yaşamlarının başından itibaren en doğru adımları atmalarına destek olmanın, şirket olarak Türkiye ekonomisine katacağımız en büyük değer olduğuna yürekten inanıyorum. EY olarak, Türkiye’nin beklentilerine ve iş dünyasının şartlarına uygun, kurumların performansını destekleyici, büyümelerine katkı sağlayan sürdürülebilir çözümler sunmaya devam edeceğiz.”

EY Türkiye, her yıl www.ey.com/kariyer adresinden alınan başvurular ile genç mezunları istihdam etmektedir. EY Türkiye’nin toplam istihdamının yaklaşık yüzde 15’ini oluşturan yeni mezunlar; EY Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ofislerinde Denetim, Vergi, Kurumsal Finansman ve Danışmanlık bölümlerinde görev almaktadır.

EY hakkında
EY bağımsız denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde bir dünya lideridir. Anlayışımız ve kaliteli hizmetlerimiz dünya ekonomisi ve sermaye piyasalarında güvenin oluşmasına katkıda bulunmaktadır. EY, güçlü yönetim ekibiyle tüm paydaş gruplarına verdiği sözleri yerine getirmekte ve bu şekilde çalışanları, müşterileri ve içinde yer aldığı diğer çevreler için daha iyi bir çalışma hayatı oluşturulmasında önemli bir rol üstlenmektedir. EY adı küresel organizasyonu temsil eder ve Ernst & Young Global Limited’in her biri ayrı birer tüzel kişiliğe sahip olan, bir veya daha çok, üye firmasını temsil edebilir. Sınırlı sorumlu bir Birleşik Krallık şirketi olan Ernst & Young Global Limited müşteri hizmeti sunmamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen ey.com adresini ziyaret ediniz.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum