Evrim Hizaler, ikinci kez Avrupa Kalem Üreticileri Birliği Başkanı seçildi

1499844225_Faber_Castell_Grip_Serisi_Lifestyle.jpg

Avrupa Kalem Üreticileri Birliği (EPMA) ile Avrupa Yazım Gereçleri Üreticileri Birliği (EWIMA)’nin 2017 Genel Kurul Toplantısı İsviçre’de gerçekleşti. Dünyanın lider kırtasiye üreticilerinden üst düzey yöneticilerin katıldığı toplantıda Türkiye kırtasiye sektörünün öncü markası Adel Kalemcilik’in Genel Müdürü Evrim Hizaler ikinci kez birlik başkanı olarak seçildi. Evrim Hizaler, EPMA Başkanlığı’nı üstelenen ilk Türk yöneticidir.

EPMA Başkanlığı’nı üstlenen ilk Türk yönetici olan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, kalemin insanların kendini ifade etmesinde en güçlü araç olmaya devam ettiğini vurgulayarak şunları ifade etti:

“İnsanların kendini ifade etmek için kalemi ve renkleri kullanması, dokunarak üretmeyi tercih etmesi çok güzel. Kalem gücünü, yaratıcılığa ve öznelliğe açtığı alandan alıyor. Teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı günümüzde kalemin gösterdiği başarı bizleri gerçekten heyecanlandırıyor. Kalemin bu güçlü varoluşunu sektörel verilerde de gözlemlemeye devam ediyoruz.”

48 yıldır yenilikçilik, kalite ve güvenli ürün anlayışıyla Türkiye kırtasiye sektöründe öncülüğünü koruyan Adel Kalemcilik, EWIMA ve EPMA’nın 1998 yılından buyana üyesidir. Kurulduğu günden bu yana iş birliğini sürdürdüğü ortağı Faber-Castell ile dünya standartlarında üretim yapan Adel Kalemcilik topluma ve çevreye karşı sorumlu, etik değerlere bağlı bir şirkettir.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum