Dünya Göz Hastanesi borçlarını ödeyemedi

dünya-göz.jpg

Dünya Göz Hastanesi, 8 Ağustos tarihli tahvilinin geri ödemesini yapamadı

Dünya Göz Hastanesi tahvil ödemesini gerçekleştiremedi. Şirket bu nedenle temerrüde düştü. Ödemeyi yapabilmek için çalışmaların devam ettiği açıklandı.

 

Şirketten KAP’a şu açıklama geçildi:

“Şirketimizin Ekim 2016 tarihinde başlatmış olduğu 8 Ağustos 2017 vadeli tahvil ödemesini de içeren finansal borç yapılandırma çalışmaları bugün itibariyle tamamlanamadığından TRSDGOZ81719 ISIN kodlu tahvilimizin anapara ve kupon ödemesi gerçekleştirilememiştir.

Şirketimiz tahvil anapara ve kupon ödemelerinin en kısa zamanda yapılmasına yönelik çözüm alternatifleri üzerinde çalışmaktadır. Bu kapsamda artan iş hacminin yaratacağı şirket kaynakları yanında varlık satışlarından elde edilecek fon seçenekleri de kullanılacaktır.

Şirketimiz, gerçekleştirilemeyen tahvil anapara ve kupon ödemesinin yapılandırılması için tahvil yatırımcılarının listesini MKK’dan talep etmiştir. Yatırımcı listesinde bulunan tahvil yatırımcılarıyla en kısa zaman içinde toplantı düzenlenerek gerekli bilgilendirmede bulunulacak ve yapılandırma çerçevesi müzakere edilecektir. Gelinen bu aşamada tahvil yatırımcılarının mağdur olmaması için finansal kuruluşlar nezdinde her türlü girişimde bulunulduğunu açıklamak isteriz.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum