ÇAYKUR’un Afrika atağı devam ediyor

caykurun-afrika-atagi-devam-ediyor_8950313.jpg

Dünyadaki kuru çay ve soğuk çay pazarındaki payını her geçen gün artıran ÇAYKUR, Katıldığı uluslararası fuarlar ve pazarlama stratejileri ile ürünlerinin yoğun ilgi gördüğü Afrika ülkelerindeki ihracat atağına devam ediyor.

Mart ayında Afrika’nın en büyük 3. ülkesi olan Sudan Cumhuriyeti’nde yeni oluşturduğu bayilik ile ilgili çalışmaları yakından izleyen Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Sudan bayisi ile İstanbul’da bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Dünyada 130 farklı ülkede ÇAYKUR çayı ve didi’nin olduğunu vurgulayan vurgulayan Genel Müdür Sütlüoğlu, her geçen gün ÇAYKUR tiryakilerinin arttığını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: “Dünya genelinde yavaş yavaş tiryaki sayımız arttırıyor. Bu tabii çok hızlı olacak bir şey değil. Ama Türkiye dışında da bizim çayımızı içen, çayımızı arayan, çayımızın tiryakisi olan insan sayısı artıyor. ÇAYKUR üreten, ürettiğini satan bir marka artık. 130 ülkede çayımız ve Didi’miz var. Ülke sayısını arttırmaya devam ediyoruz. Özellikle Afrika ülkelerinde ürünlerimize karşı yoğun bir ilgi ve alaka var. Bizde bu ilgi ve alakaya duyarsız kalmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Afrika’nın en büyük 3. ülkesi olan Sudan Cumhuriyeti bayimiz İle bir araya gelerek yaptıklarımız ve yapabileceklerimiz hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Yol haritamızı belirledik. İnşallah iki taraf içinde hayırlı olacak.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum