Başkan Akay, “Şeker sektörü tatlanıyor, tatlanmaya devam edecek”

baskan-akay-seker-sektoru-tatlaniyor-tatlanmaya-devam-edecek_a6bb148.jpg

Kayseri Şeker, Şeker fabrikalarının özelleştirme ihalelerine Kayseri, Yozgat, Sivas ve Nevşehir İllerinden temsilci ve Yönetim Kurulları ile tam kadro katılarak Şeker Pancarı çiftçisinin şeker pancarı tarımına, şeker fabrikalarına, işine ne kadar sahiplendiğini bir kez daha gösterdi.

Kayseri Şeker’in şeker sektörünün tek temsilcisi ve kalabalık gurup ile katılarak İhaleleri büyük coşku ve heyecan ile takip etmesi, yatırımcı firmalar ve sektör temsilcileri tarafından büyük takdir topladı.

“Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Afyon, Burdur ve Elbistan fabrikalarının yapılan ihaleleri sonrası Kayseri Şeker adına açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Özelleştirme İhaleleri sonrasında sektöre yeni firmalar katılmışlardır. Biz her zaman şu anlayış içerisindeyiz ve bunu sürekli ifade ediyoruz. Bu şeker fabrikaları Türkiye’nin önemli, stratejik kuruluşlarıdır. Şeker sektörü stratejik bir sektör ve şeker fabrikaları bölgelerindeki çiftçilerin geçimini sağlama konusunda çok önemli rol üstlenen fabrikalardır. Dolayısıyla bu fabrikaların mutlaka yaşaması ve yaşatılması gerekir. İhaleyi alan firmalar da ümit ediyorum bu anlayış içerisinde hareket edeceklerdir. Biz en azından böyle olmasını temenni ediyoruz ve bu konuda da tamamen karşılıksız olarak onlara yardımcı olmak anlayışı içerisindeyiz” dedi.

Şeker Sektörü bizimle tatlanıyor bizimle tatlanmaya da devam edecek. Biz daha fazla tatlanması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum