Avustralya’da dijital reklam yatırımları artıyor

1499062000_RTB_House_Steve_McMahon_Large_2.jpg

Son yıllarda ortalama yüzde 20’nin üzerinde büyüme kaydeden dijital reklam yatırımlarına yön veren Avustralya’daki her 3 pazarlama uzmanından 2’si programatik çözümleri tercih ediyor

IAB Australia’nın 2017 yılındaki rapora göre, bir önceki yıla kıyasla yüzde 23 artış görülen 2016 yılında toplam dijital reklam yatırımları 5,5 milyar doları geçti. 2010 yılından bu yana her yıl yüzde 18 ila yüzde 25 arasında büyüme gösteren pazarda en ilgi çekici gelişme ise programatik pazarında görülüyor.

Nielsen ve Pathmatics’in verilerine göre, Avustralya’nın tüm cihazlardaki dijital reklam envanterinin 3’te 2’si (yüzde 63’ü) programatik ile satın alınıyor ya da reklam ağ hizmetlerini kullanıyor. Dahası, Forrester araştırmasına göre, bölgedeki en fazla programatik satın almaya yönelen pazarlama uzmanları da Avustralya’da bulunuyor.

Bu durum Avustralya ve Yeni Zelanda’da iş yapacak dijital reklam teknolojileri şirketlerinin de büyümesini sağlıyor. RTB House da Avustralya ve Yeni Zelanda’ya adım atarak dünya çapında, özellikle de APAC bölgesindeki büyümesini sürdürüyor. Şirket daha önce Endonezya, Malezya, Tayland, Tayvan ve Singapur’da faaliyet göstermeye başlamış ve hızlı bir büyüme ivmesi yakalamıştı.

RTB House Avustralya ve Yeni Zelanda Bölge Direktörü Steve McMahon, “Sorumlu olduğum bölgedeki pazarlama uzmanları, daha iyi reklam yatırım dönüşleri alabilmek için dijital reklam envanterlerini optimize etmek ve daha verimli reklam aktiviteleri için çalışıyorlar. RTB House’un derin öğrenme teknolojileri ile geliştirdiği kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme çözümü, bu talebi tam anlamıyla karşılamayı başarıyor” dedi.

RTB House, çalışan sayısı olarak yüzde 40’dan daha fazla büyürken, cirosunda da yüzde 140’ın üzerinde büyüme kaydettiği 2016 yılını, MEA bölgesinin yanı sıra APAC’da da önemli pazarlara girerek kapamıştı.

RTB House, gerçek zamanlı açık artırma (Real Time Bidding) modelinde kendi reklam satın alma teknolojilerini üreten dünya çapındaki nadir şirketlerden biri olarak çalışmalarını sürdürüyor. Dünya çapında markalar için 1000’den fazla kampanyayı yürüten RTB House, Avrupa, Latin Amerika, Asya Pasifik ve MEA’daki 40 ayrı ülkede faaliyet gösteriyor. Performans pazarlama uzmanları, analistler, satış ve müşteri ilişkileri uzmanları, programcıların da aralarında bulunduğu 200’den fazla kişi çalışıyor. Daha fazla bilgi için www.rtbhouse.com adresini kullanabilirsiniz.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum