Arkas Line’a ‘Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri’ kategorisinde ödül

arkas_italia-company-02.jpg

 Türkiye’nin en büyük konteyner gemi filosuna sahip Arkas Line, “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasında Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri kategorisinde ödül kazandı.

Arkas Line’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl ikinci kez düzenlediği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasında, 17 kategoride dereceye giren firmalar ödüllendirildi.

Türk hizmet sektörünün gelişimi ve potansiyelinin ortaya çıkarılması amacıyla gerçekleştirilen araştırma kapsamında, Arkas Line, Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Arkas Line Üst Yöneticisi (CEO) Can Atalay ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin elinden aldı.

Akdeniz ve Karadeniz’de güçlü konumunu korurken Batı Afrika’da da kuvvetli bir oyuncu haline gelen Arkas, son bir yılda 7 gemi eklediği filosundaki gemi sayısını 50’ye çıkardı. Yüzde 24 büyümeyle konteyner kapasitesini 74 bin 788 TEU’dan (20 feet’lik konteyner) 93 bin 269 TEU’ya yükselten Arkas, dünya gemi sahibi armatörler listesinde 20’inci sırada yer alıyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum