Arçelik’ten iki yeni şirket

arcelik.com_.tr_.jpg

Arçelik’ten yapılan açıklamaya göre, şirket, günümüz koşullarının gerektirdiği dönüşümleri yerine getirebilmek amacıyla yeni sektörlerde atılımlarına devam ediyor. Arçelik bu kapsamda şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan WAT Motor Sanayi ve Ticaret AŞ ile Token Finansal Teknolojiler adında iki yeni şirket kurdu.

Şirket bundan sonra endüstriyel motor konusundaki faaliyetlerini, WAT Motor Sanayi ve Ticaret AŞ çatısı altında toplayacak. Yeni şirket ile birlikte mevcut motor üretimi ve satışıyla sınırlı iş modelinin, endüstriyel sistem çözüm sağlayıcısı bir modele dönüştürülmesi hedefleniyor.

WAT Motor Sanayi ve Ticaret AŞ şirketinin öncelikli alanları, mevcut ürün gamının genişletilmesinin yanı sıra, savunma sanayi, elektromobilite ve endüstriyel servo motor pazar ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak olacak.

Arçelik, Token Finansal Teknolojiler şirketiyle de yeni nesil ödeme sistemleri alanında yakaladığı başarıları daha da yukarıya taşımayı amaçlıyor. Yeni şirket, alışveriş deneyimi ve müşteri alışkanlıkları dönüşürken, geleceğin perakende ve ödeme servislerine odaklanacak. Şirket, yazılım bazlı perakendecilik ve ödeme alanlarında katma değerli çözümler geliştirmeyi hedefliyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum