Yolda kalan araçları üzerlerine oturarak kurtardılar (3)

yolda-kalan-araclari-uzerlerine-oturarak-kurtardilar-3_ff4ce4a.jpg

SAMSUN KARA TESLİM
Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada olumsuz hava şartları nedeniyle, Samsun-Ankara karayolunun Kavak-Havza istikametinde araç trafiğinin kontrollü olarak sağlandığı belirtilerek, "Görüş mesafesinin 20 metreden az olması, zaman zaman oluşan aşırı tipi ve buzlanma nedeniyle TIR, kamyon ve çekici araçların kontrollü bir şekilde karşılıklı geçişine izin verilmektedir. Zincirsiz ve kış lastiği olmayan araçların geçişine izin verilmemektedir" denildi.
Ayrıca Samsun-Ankara Karayolu’nda Çakallı mevkiinde kar nedeniyle trafiğin saat 14.00 itibariyle durduğu, ancak daha sonra yapılan çalışmaların ardından tek şerit olarak açıldığı TIR ve kamyonların geçişine şiddetli tipi nedeniyle izin verilmediği belirtildi. Yine Samsun-Ordu Karayolu’nda da tipi ve buzlanma nedeniyle trafik akışında sorunlar yaşandı. Bu güzergahta da TIR ve kamyonların geçişine izin verilmedi.
Samsun-Sinop Karayolu 19 Mayıs İlçesi Polis Okulu mevkiinde de yolda aşırı buzlanma meydana geldiği tipi nedeniyle tuzlama çalışmalarının yeterli şekilde yapılamadığı belirtildi.
Öte yandan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne kar nedeniyle yapılan 10 ihbara müdahale edildiği belirtilirken 47 mahallede 145 trafoya elektrik verilemediği ifade edildi.
Ayrıca Samsun Valiliği tarafından yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava şartları nedeniyle 1 Şubat 2017 Çarşamba günü il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile kamu personelinin 1 gün idari izinli sayılacağı açıklandı.

FOTOĞRAFLI

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum