Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

Yoğun sis sonrası ulaşım normale dönüyor

dikkat-bu-bolgelerde-goz-gozu-gormuyor-10986533.jpeg

Dün gece etkili olan ve tüm İstanbul’u etkisi altına alan yoğun sis gündüz saatlerinde de devam etti. İstanbullular puslu bir pazar sabahına uyandı.

Sis nedeniyle İstanbul Boğazı gece yarısı deniz trafiğine kapatıldı. 15 Temmuz Şehitler köprüsünde sis nedeniyle sürücüler zaman zaman zor anlar yaşadı.

Öte yandan yoğun sis nedeniyle dün akşam saatlerinden bu yana gerçekleştirilemeyen tüm Şehir Hatları vapur seferleri, saat 10.45 itibari ile normale döndü. Sabah saatlerinde de İDO ve BUDO da peş peşe seferleri iptal etmişti.

TEM Otoyolu ve D-100 Karayolunda sis nedeniyle sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapıldı. Gece saatlerinde arkadaşlarıyla birlikte Üsküdar sahiline gelen Erhan Demirtaş, Arkadaşlarla beraber Trabzondan geldik bu sisli havayı yaşamak için boğaza karşı ateş eşliğinde ısınıyoruz. Keyfimiz yerinde, çayımızı yudumluyoruz, zaten karşıda kız kulesini görüyorsunuz, sisli kapanmış durumda açılmasını bekliyoruz, bu anı sabaha karşı yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

SEFER İPTALLERİ ART ARDA GELDİ

İstanbul Boğazı’nda dünden beri etkili olan sis deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Vapur seferleri sabah saatlerinde yapılamadı. Beşiktaş’ta, tekneye binerek Anadolu Yakasına geçmek isteyen vatandaşlar, seferlerin yapılamayacağı haberini alınca alternatif ulaşım yollarını tercih etmek zorunda kaldı.

İDO’nun iptal edilen seferleri

Pendik-Yalova 09:00

Yalova-Pendik 09:00

BUDO’nun iptal edilen seferleri

09:00 Bursa (Mudanya) – İstanbul (Eminönü/Sirkeci)

09:00 Bursa (Mudanya) – Armutlu (İhlas)

09:30 Armutlu (İhlas) – İstanbul (Eminönü/Sirkeci)

10:30 İstanbul (Büyükçekmece) – Bursa (Mudanya)

(DHA)

Yazıyı paylaşın:
Top
big data blogu