Yıldırım: Temennimiz ilişkilerin normalleşmesi

basbakan-yildirim-referandum-ulkemiz-icin-bir-ulusal-guvenlik-meselesidir_2671f89.jpg

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen Valiler Toplantısında ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları:

ABD, vize uygulamasını askıya aldı. Bizde ülkemize yakışanı yaparak aynı şekilde karşılık verdik. Sorunun çözümü için diyaloğumuz devam ediyor. Sağduyuyu elden bırakmayacağız. Temennimiz ilişkilerin normalleşmesi.

Son bir yılda teröre karşı 42 bin 650 operasyonu başarıyla gerçekleştirdik. Bu faaliyette 298 bin polis, asker ve güvenlik korucusu aktif görev aldı. Bu sene başından itibaren bin DEAŞ mensubu tutuklandı. 146 ülkeden 53 bin kişinin üzerinde terör zanlısına ülkeye giriş yasağı getirildi.

Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Suriye’de oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun farkındayız. Kuzey Irak’taki referandum bölgesel barışı ve ulusal güvenliğimizi tehdit etmekte.

Milletin işlerini yaparken şekil hatası, usul hatası yapmaktan korkmayın. Sahada işler mevzuata göre olmaz. Usule bakarsanız iş yapamazsınız. Bir tercih yapmak durumundasınız, iş mi yapacaksınız, yoksa mevzuata mı sarılacaksınız?

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum