Yıldırım: İsmail Bey’in yanındayız, hayırlı olsun

yıldırım.jpg
AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Meclis’teki başkanlık seçimleriyle ilgili kısa bir açıklama yapan Yıldırım, “Meclis Başkanımız sayın İsmail Kahraman Bey, tekrar aday oldu. Meclis başkan adayımızın yanındayız, hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Başbakan Yıldırım yaptığı konuşmada, “Rakka’da DEAŞ’lıları temizlemek yerine, DEAŞ’lılara silahlarıyla birlikte Rakka’dan çıkmaları için destek olmuşlar. Bu ne demek? Biz ne dedik Amerika’ya? Bir terör örgütüyle başka bir terör örgütünü yok etmek için mücadele, devletlerin yapacağı iş değildir, akla ziyan bir iştir. İşte sonuçları ortaya çıkıyor. Şimdi oradan çıkan, silahlarıyla serbest bırakılan bu DEAŞ mensupları başta Türkiye olmak üzere Avrupa, Amerika, dünyanın her tarafından kim bilir yeni masum insanların katline sebep olacaklar” dedi.

Irak-İran sınırında meydana gelen depremle ilgili konuşan Yıldırım, “Bölgeye ilk ulaşan ekipler bizim ekiplerimiz olmuştur. Gereken her türlü desteği sağlamak üzere deprem bölgesine ekiplerimiz ulaşmıştır. Kış mevsiminin yaklaşması da dikkate alanırak 3 bin çadır, 3 bin ısıtıcı depremzedelere dağıtılmıştır. Bu vesileyle dost ve kardeş Irak ve İran halkının acılarını paylaşıyoruz. Ayrıca dün Antalya’da yoğun bir yağış ve fırtına meydana geldi. Ekiplerimiz hemen müdahale etti. Antalya halkına geçmiş olsun diyoruz. En büyük tesellimiz can kaybının olmaması” ifadelerini kullandı.

Öte yandan AK Parti’nin Meclis Grup Yönetimi belli oldu. Meclis grup yönetimi ve Meclis Başkanvekili ve divan üyeleri değişmedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum