Yaşlılık aylığını biriktirerek, cami yapımına bağışladı

MANİSA (AA) – Demirci ilçesinde, Mahallesinde inşaatı devam eden caminin yapımında kullanılmak üzere, biriktirdiği bir yıllık yaşlılık aylığını bağışlayan 85 yaşındaki Fadime Akkaya, Anayasa değişikliğinin onaylanacağı Referandum’da evet diyeceğini açıkladı.

Gazetecilere açıklama yapan Akkaya, Cumhurbaşkanını çok sevdiğini belirterek “Devletim ve milletim içinde seçimde bende evet diyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı için dua eden Akkaya, “Allah Devletimizi, Milletimizi Cumhurbaşkanımızı korusun. 4 yıldır devletimden yaşlılık aylığı alıyorum. Aldığım maaşı Mahallemize yapılan camiye ve diğer camilere bağışlıyorum. Cumhurbaşkanımızı seviyorum, devletim ve milletim içinde seçimde bende evet diyorum.” diye konuştu.

Mahalle Muhtarı Saadettin Akgül, Fadime Akkaya’nın Demirci’de herkes tarafından sevildiğine işaret ederek, “Mahallemiz camii yapımına her 3 ayda bir aldığı yaşlılık aylığını bağışladı. Yaşlılık aylığını her ay beraber çekeriz daha sonra da bağış yapacağı camilere teslim ederiz. Fadime Teyzem ile birlikte Milletimizin ve Devletimizin bekası için bende varım evet diyorum.” ifadelerini kullandı.

İmrenler Mahallesi’nde oğluyla birlikte yaşayan Fadime Akkaya, geçtiğimiz kasım ayında devletten aldığı ve bir yıldır harcamadan biriktirdiği parayı, yapımına başlanan yeni caminin inşaatında kullanılmak üzere, yetkililere teslim etmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum