Yaşama tutundu ama babasını kaybettiğini bilmiyor

yasama-tutundu-ama-babasini-kaybettigini-bilmiyor_249ffc0.jpg

KİLİS (AA) – Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür Suriye Ordusunca DEAŞ’tan temizlenen Bab’da, terör örgütünün kontrolündeyken okulların açılmaması nedeniyle eğitimine devam edemeyen, babasıyla demirci dükkanında çalışmaya başlayan 10 yaşındaki Abdulhedi Humedi, 15 gün önce büyük bir acı yaşadı.

Babasıyla bindiği motosikletin DEAŞ’lı teröristlerin ilçeden ayrılmadan önce döşediği el yapımı patlayıcının üzerinden geçerken patlaması sonucu ağır yaralanan çocuk, Kilis’te zorlu bir tedavi sürecinin ardından yaşama tutundu.

Bir gözünü kaybettiği saldırıda hayatta kalmanın mutluluğunu yaşayan küçük çocuğa, babasının öldüğü ise henüz söylenmedi.

“Babam da iyiymiş çok şükür”

Humedi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, savaş nedeniyle çok sevdiği okuluna devam edemediğini söyledi.

Humedi, şunları kaydetti:

“İki kamyonun arasından geçerken bir ucu bombaya bağlı ipe takıldık. İp çok inceydi gözle görülmüyordu. Sonra patlama oldu. Ayağa kalktığımda her tarafım kan içindeydi. Babam yerde yatıyordu. Kaldırmaya çalıştım ama kalkmadı. Bir araba geldi. İçindeki adam ‘sana ne oldu’ deyip babamla beni arabaya bindirdi. İlk önce orada bir hastaneye sonra da buraya getirdiler. Doktorların ve sağlık çalışanlarının gayretleriyle şimdi iyiyim. Babam da iyiymiş çok şükür.”

“Nasıl söyleyeceğimi bilemedim”

Küçük çocuğun eniştesi Ammar Humedi ise yaklaşık 2 yıldır Türkiye’de yaşadığını dile getirerek, Bab’daki ilk müdahalenin ardından Kilis’e getirilen çocuğa refakat ettiğini belirtti.

Humedi, “Ancak babasının hayatını kaybettiğinden haberi yok. Bunu nasıl söyleyeceğimi bilemedim.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum