Yaşa takılanlardan Erdoğan’a: “Haklarımızı istiyoruz”

b5f00e08ea99fc03_636x350.jpg

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta emeklilikte yaşa takılanlar konusunda yaptığı sert açıklamaların ardından gözler konu ile ilgili çalışma yürütenlere çevrildi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak ve dernek üyesi Orhan Kabakhan, Erdoğan’ın konu hakkında yanlış bilgilendirildiğini söyledi.

Özüpak, “Erdoğan’ın elindeki verilerin yanlış olduğunu” bildirirken, Kabakhan ise Erdoğan’ın EYT’liler için söylediği “Fırsatçılar türemiş” sözlerine tepki gösterdi; “Ben yıllardır MHP üyesiyim. Ant içiyorum yasa çıksa da çıkmasa da artık oy vermeyeceğim” dedi.

EYT’liler olarak kazanılmış haklarını istediklerini bildirerek şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasında verilen bilgilere bakarak yanlış yönlendirildiğini düşünüyoruz. Uzmanlarla yaptığımız çalışmalara göre sayımız 700 bin kişi ve bütçeden alacağımız ücret yıllık 8-10 milyar liralık bir bedel. Biz hiçbir zaman erken emeklilik istemedik. Kazanılmış haklarımızı istiyoruz. Yani sigortamızın başladığı tarihlerde kadınlarda 20 yıl, erkeklerde 25 yıl emeklilikle girdiğimiz çalışma hayatında maç oynanırken kuralın değişmesiyle getirilen kriterlerin ortadan kaldırılmasını istiyoruz.”

Kaynak

Erdoğan: “Erken emekliliği tasvip etmiyorum”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum