“Yakında su ve öğrenci akbili indirimine benzer yeni müjdeler verilecek”

1558499994335-meclisbeldiye-istan.jpg

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun kulis haberine göre, İstanbul’da oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezinde (SKM) üst üste toplantılar yapan AKP yönetimi, kampanyasını vatandaşın günlük hayatını kolaylaştıracak mikro projeler üzerine kurdu. AKP kurmayları, İstanbul’da yapılan su indirimi ve öğrenci akbili indirimine benzer, gençler, kadınlar ve dezavantajlı kesimlere yönelik yeni projelerin devreye gireceğini dile getirdi. İnsana değecek bu uygulamaların etap etap Binali Yıldırım tarafından açıklanacağı belirtiliyor. İstanbul’daki SKM’da görev yapan AK Partili Aziz Babuşçu da “Yeni projelerin öne çıkacağını düşünüyorum. Çünkü büyük projeler dendiğinde Binali Yıldırım hatırlanıyor. Vatandaşın günlük hayatına değecek adımların atılacağını düşünüyorum” diye konuştu.

AKP, en çok da vatandaşla yüz-yüze iletişim kurulması stratejisi uyguluyor. AK Parti kurmayları “Zaman kısıtlı. Büyük mitingler veya ilçe bazında mitingler öngörülmüyor. Ama kampanyanın gidişatına göre, belki birkaç ilçede miting olabilir. Ama tüm hedefimizi, çarşıdapazarda, evlerde bire bir görüşmeler üzerine belirledik” dedi.

Ayrıca, Binali Yıldırım’ın aileler üzerinde ‘sözü geçen’ aile büyükleri ile buluşturulacağı ve çalışmalarını daha çok CHP’nin oy deposu olarak görülen yerlerde sürdüreceği belirtildi.

“Seçmene ayar verilmesi’ anlamına gelecek davranışlardan kaçının”

Milletvekilli ve teşkilatlara “Ulaşabildiğiniz herkese ulaşın. Nerede bir dostunuz, arkadaşınız varsa, tek tek arayın, destek isteyin” mesajı verilirken, seçim çalışmaları sırasında ‘Seçmene ayar verilmesi’ anlamına gelecek davranışlardan kaçınılması uyarısı yapıldı. AKP kurmayları “Seçmen bize oy vermedi diye onu suçlamayacağız. Haklı gerekçeleri vardır. Seçmene niye sandığa gitmedi diye asla suçlayıcı olmayacağız. Seçmenin beklentilerini karşılamaktan uzaklaşan bir davranış olmuşsa, seçmen buna bir tavır koyar. Biz yeniden kendimizi ifade edeceğiz. Sandığa gidişin az olduğu mahalle ve sandıklarda, birebir temas kurarak, sandığa gitmeleri konusunda iknaya dönük çalışma yapacağız. Bu tavrın sürdürülmesinin ağır maliyeti olacağını anlatacağız” değerlendirmesini yaptı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum