Yakalanmasaymış öldürmeye devam edecekmiş

5bc44514ae78491a10d5f1c1.jpg

Erdal Atlı, 17 Mayıs 2017’de boşandığı Yasemin Yıldız’ın ailesiyle birlikte oturduğu Selçuklu ilçesinde Bosna Hersek Mahallesi’nde bulunan eve gitti.

Zili çalan Atlı, önce kapıyı açan Yasemin Yıldız’ı ardından da eski kayınpederi Behram ve kayınvalidesi Fatma Yıldız’ı av tüfeğiyle ateş ederek öldürdü.

Evden çıkıp, 8 yaşındaki kızı S.A.’yı okuldan aldıktan sonra da İzmir’e kaçan Atlı, polis tarafından yakalandı.

Gözaltına alınan Erdal Atlı, hakim önüne çıkarılarak tutuklandı.

Konya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 6’ncı duruşmasında tutuklu sanık Erdal Atlı’nın arkadaşı Mevlüt K., tanık olarak dinlendi.

Mevlüt K., “Erdal, benim aile dostumdur. Olaydan yaklaşık 1 ay önce kendisini görmüştüm. Olay günü beni cep telefonumdan aradı. Halimi hatrımı sordu. Kendisine nasıl olduğunu sorduğumda, ‘3’ünü de vurdum’ dedi.

Kimi vurduğunu sorduğumda eski eşi, kayınpederini ve kayınvalidesini vurduğunu, ölüp, ölmediklerini bilmediğini söyledi. Ben sonra polis merkezine ifade vermeye gittiğimde beni tekrar aradı. ‘Neredesin?’ dediğimde ‘Kızımı da aldım, acilen İzmir’e yetiştirmem gerek. Birkaç kişiyi daha vuracağım’ dedi” diye konuştu.

anık ifadesinin ardından cumhuriyet savcısı, mütaalasını verdi.

Mütaalada Erdal Atlı’nın, eski eşini, kayınpederini ve kayınvalidesini tasarlayarak kasten öldürdüğü belirtilerek, 3’er kez ömür boyu hapse çarpıtırılması ve tutukluluk halinin devamı istendi.

Kaynak: DHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum