Vekiller, seçilmek için kulis bile yapıyor

53044_814x458-2.jpg

Deniz Yıldırım, “Aday tartışmasının gizledikleri” başlığıyla yayımlanan yazısında “Kamu kaynaklarını seçim öncesi seferber eden bir iktidarı, ‘seçime 3 ay kala, halkı dışlayarak, bize kızgınlığını hesaba katmadan, kapalı kapılar ardında belirlenecek adaylarla geriletiriz’ stratejisi tutmaz” ifadesini kullandı.

Yıldırım, şöyle devam etti:

— Son yerel seçimden bu yana mahalle mahalle örgütlenen, halkın içinden, sevilen isimleri somut çözümlerle ve yerel programıyla gün gün yükselten bir strateji uygulamadan “seçime 3 ay kala sahaya ineriz” diyorsanız; kusura bakmayın, aday tartışması bunların yokluğunun, yapılmamasının, seçim dışı zamanlarda varlık gösterememenin, kadro geliştirmemenin örtüsü haline gelmiş demektir.

— Üstüne bir de 4 ay önce milletvekili seçilmiş kimi isimlerin garanti yerlerden belediye başkan adaylığı için kulis yaptığı haberleri yayılıyor. “Ülkede iktidar olamıyoruz; bari belediyelerde, kendi dar alanımızda iktidar hissini tadalım” siyasetiyle bütünleşen bir adaylık süreci, ülkede iktidar olmaya ön açmayacağı gibi, yerelde de belediyeleri kazandırmaz.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum