Valilikten Soma eylemindeki “Her şey güzel olacak” pankartına yasak

1557809736513-guzel.jpg

y’de Soma Katliamı’nda ölen 301 madenciyi anmak için toplananlar, açtıkları “Her şey çok güzel olacak” pankartı nedeniyle engellenmeye çalışıldı. Polisin engellemesine ilişkin açıklamalarda bulunan ÇHD’li Avukat Tamer Doğan, “Polis, Soma pankartlarında hiçbir sorun olmadığını söyledi. Ancak ‘Her şey güzel olacak’ pankartının ve sloganının bugün itibariyle Valilik kararıyla yasaklandığını söyledi. Ardından da pankartın toplatılmasını istedi” ifadelerini kullandı.

5 yıl önce Soma’da gerçekleşen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçi anmak için 3. havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu ve Çağdaş Hukukçular Derneği’nin çağrısıyla bu akşam Kadıköy Bahariye Caddesi’nde toplanan grubu durduran polis, İstanbul Valiliği’nin kararıyla ‘Her şey çok güzel olacak’ pankartının yasaklandığını söyledi.

Yürüyüş, polisin engellemesiyle “Her şey güzel olacak” pankartının kaldırılmasıyla devam etti.

Erdoğan’dan “Her şey çok güzel olacak” tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Mayıs’ta İstanbul Beyoğlu’nda katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada, Fenerbahçe stadında bulunan “Her şey çok güzel olacak” pankartıyla ilgili olarak, “Ya bu statları biz yaptık, biz. Bunlar yanlış yolda. Ama biz düzelteceğiz. Hepsi kayda giriyor. Gereğini biz de yapacağız” demişti.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum