Vali Çiçek, şehit ailesini yalnız bırakmadı

MUĞLA (AA) – Muğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur’un oğlu Demiralp Kıvanç Cesur’un doğum günü etkinliğine katıldı.

Muğla Orduevi’nde yapılan programda konuşan Vali Çiçek, şehit ailelerinin devlete emanet olduğunu ve her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Vatanın birliği ve beraberliği için canlarını veren şehitleri hiçbir zaman unutmayacaklarını belirten Çiçek, “Bayrağımızın dalgalanması, istiklalimiz, milletimizin birliği ve dirliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için bu kutsal değerlerimiz için canlarını feda eden şehitlerimizin eş ve çocukları, anne ve babaları hiçbir zaman kalplerimizden silinmezler.” dedi.

Şehitlerin emanetlerine her zaman sahip çıkacaklarını vurgulayan Çiçek, şöyle konuştu:

“Şehidimizin yakınları devletimize emanetleridir. Biz de bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. İyi gününde ve kötü gününde her zaman yanınızdayız. Bizler elbet bir gün öleceğiz ancak, şehitlerimiz sonsuza kadar yaşayacaktır. Şehidimizin ruhu şad olsun. Her zaman kendisini minnetle ve şükranla yad ediyoruz. Şehidimizin oğlu Demiralp Kıvanç’a Allahtan sağlıklı uzun ömür diliyorum.”

Vali Çiçek daha sonra şehit eşi Seda Cesur’un hazırlattığı görseldeki “Elimi tutan en güzel el, bana bakan en güzel gözsün. Yanağımda imzadır öpücüklerin. Sen en güzel fotoğrafım, sen en güzel kitabım. Sen en güzel iki hecem, sevgim, neşem, mucizem oğlum” dizelerini okudu.

Çiçek’in dizeleri okuması esnasında konuklar, göz yaşlarına hakim olamadı.

Konuşmaların ardından Demiralp Kıvanç Cesur için hazırlanan pasta kesimi yapıldı.

Etkinliğe, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan ve eşi Dilek Özfidan, Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Akkuş ve eşi Müjgan Akkuş, şehidin annesi Zehra Cesur ve Babası Remzi Cesur, şehidin eşi ve yakınları katıldı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum