Ürdün, ticari anlaşmanın canlandırılması için Türkiye’ye heyet gönderiyor

urdun.jpg

Ürdün Sanayi ve Ticaret Bakanı Yağrub el Kuda, Türkiye ve Ürdün arasında imzalanan ve Ürdün tarafından bir ay önce askıya alınan serbest ticaret anlaşmasının yeniden etkinleştirilmesinin şartlarını görüşmek üzere Ürdün ticari heyetinin iki gün içinde Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

Bakan el Kuda, Türkiye’nin iki ülke arasında imzalanan serbest ticaret anlaşmasının yeniden hayata geçirilmesi için Ürdün tarafından ileri sürülen şartları görüşmek istediğini ifade etti. Bakan El Kuda, “Türk yetkililer, anlaşmanın yeniden canlandırılması için Ürdün’ün şartlarını görüşmek için Sanayi ve Ticaret Bakanlığının müracaatta bulundu” dedi.

Ürdün İstatistik Dairesi tarafından açıklanan verilere göre iki ülke arasındaki ticari dengenin Türkiye lehine gerçekleştiği belirtilerek Ürdün’ün Türkiye’ye ihracatının 65 milyon dinar olduğu, aynı yıl Türkiye’nin Ürdün’e ihracatının 484 milyar dinar olduğuna dikkat çekildi. Ürdün hükumeti dengenin sağlanması için bazı şartlar ileri sürüp bir ay önce anlaşmayı askıya aldığını açıklamıştı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum