Ünlü rapçi Ezhel’e yeniden dava açıldı

ezhel-1.jpg

Şarkılarında uyuşturucuya özendirdiği iddiasıyla tutuklu yargılanan ve ilk duruşmada beraat eden ‘Ezhel’ ismiyle tanınan ünlü rapçi Sercan İpekçioğlu hakkında, karardan bir hafta sonra tekrar “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirme” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.Şarkılarında uyuşturucuya özendirdiği iddiasıyla “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirme” suçundan 23 Mayıs’ta tutuklanan ve 19 Haziran’daki ilk duruşmada beraat ederek tahliye olan Sercan İpekçioğlu hakkında, karardan bir hafta sonra aynı suçtan yeniden dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, ülke genelinde uyuşturucu madde kullanımını özendirme ile ilgili sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlardan hareketle Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire başkanlığı tarafından araştırma raporu düzenlendi. Raporda, Ezhel rumuzunu kullanan şüpheli Sercan İpekçioğlu’nun internet üzerinden yayınlanan Şehrimin Tadı, Küvet ve Alo isimli şarkılarında uyuşturucuyu özendirdiği belirtildi.

‘ŞARKININ KAFİYESİNE UYGUN KELİMELER’

Evinde yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanmayan İpekçioğlu ifadesinde, 10 yıldır rap müzikle uğraştığını anlatarak, operasyonun olduğu gün Malatya’da konserde olduğunu söyledi. Konser nedeniyle evinde yapılan aramada bulunmadığını söyleyen İpekçioğlu, uyuşturucu madde kullanımını özendirdiğinden bahisle söylendiği cümlelerin sadece şarkının kafiyesine uygun olarak geçen kelimeler olduğunu kaydetti.

ŞARKI SÖZLERİNİ YAŞAMADIĞINI SÖYLEDİ

Sercan İpekçioğlu, uyuşturucu isimlerinin sadece kafiyeye uygun olduğu için seçtiği kelimeler olduğunu, şarkı sözlerini yaşamadığını söyleyerek, bunun suç olduğunu bilmediğini söyledi. Öte yandan İpekçioğlu’ndan alınan kan örneği üzerinde yapılan inceleme sonucu, kanında esrar etkin maddesi THC metaboliti, THC-COOH bulunduğu belirtildi.

YENİDEN HAPSİ İSTENDİ

Savcılık, Sercan İpekçioğlu’nun ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirme’ suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis ile cezalandırılması istedi. İddianame gönderildiği mahkemece kabul edildi. İpekçioğlu’nun yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Kaynak: Sözcü

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum