Ünlü jinekolog tacizden tutuklandı

5be91d0eae298be95e907eaf.jpeg

Çapa Tıp Fakültesi’nde yıllardır öğretim üyeliği yapan ünlü Jinekoloji Profesörü Fecrialem Sevilen (68), Nişantaşı’nda muayenehanesinde iki hastasına nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Prof. Dr. Fecrialem Sevilen’in hastası olan iki mağdur, geçtiğimiz günlerde polise başvurarak Profesör’ün Nişantaşı’nda bulunan muayenehanesinde cinsel saldırıya uğradıklarını iddia etti. İki mağdurun beyanları birbirini teyit eder nitelikte olunca Prof. Dr. Sevilen savcılık talimatıyla gözaltına alındı. Polis, şüphelinin telefon ve bilgisayarına inceleme yapmak üzere el koydu.

“MÜSTEHCEN FİLM İZLETTİRDİ”

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Prof. Dr. Sevilen, ifadesinde, 44 yıllık hekim olduğunu, 38 yıldır ise öğretim üyeliği yaptığını vurgulayarak suçlamaları kabul etmedi. Mağdurların şikâyet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu iddia eden Prof. Sevilen, hastalara gönderdiği özel mesajların ise tüm hastalarıyla yaşadığı bir durum olduğunu öne sürdü.

Mağdurların örtüşen beyanları ve profesörün hastalara gönderdiği mesajları delil kabul eden mahkeme, kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle Prof. Dr. Fecrialem Sevilen’i cezaevine gönderdi. Tutuklama kararında, şüphelinin mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede müstehcen filmler seyrettirdiğine vurgu yapıldı.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum