Ünal: “Türk siyaseti seviyenin bu kadar yerlere düşeceği bir siyaset biçimi değildir”

fetocu-bazi-subaylar-a2f911792b5adabececd.jpg

AK Parti Genel Başkan Yardımcı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MYK sonrası canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Mahir Ünal’ın konuşmasından satır başları şöyle:

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin MYK toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ünal, seçim ittifakına ilişkin, “Doğal ittifakın, teknik olarak konuşulması şu anda gündemde değil. Şu anda, bu ittifakın karşılıklı görüş alışverişleri, tarafların konunun kamuoyunda tartışılmasına dönük demeçleri, ifadeleri, bunlar bir süre sonra tarafların yetkili kurullarının görüştüğü süreçlere dönüşecektir. Ama şu anda, dediğim gibi bu henüz siyasi partilerin kurullarının teknik olarak görüştükleri süreçlere dönüşmüş değil.” dedi.

Ünal, “Türk siyaseti bir takım iftiraların, ithamların, hakaretlerin havada uçuşacağı ve seviyenin bu kadar yerlere düşeceği bir siyaset biçimi değildir. Türkiye’nin daha acil bir gündemi var. Dolayısıyla ne siyasetin gündemini ne de Türkiye’nin gündemini Cumhuriyet Halk Partisi lütfen daha fazla bu tür iftiralarla, ithamlarla, hakaretlerle işgal etmesin.” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU KARARI

AK Parti’nin gündeminde bundan sonra CHP’nin ve Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı hiçbir şeyin yer almayacağını açıklayan Ünal, “Bundan sonra açıklayacağı belgelerle ilgili gitsinler mahkemeye başvursunlar.” dedi.

(AA)

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum