Türkiye genelindeki huzur operasyonu

MALATYA (AA) – Türkiye genelinde yürütülen huzur operasyonuna Malatya’dan katılan 662 polis, 3 bin 697 kişiyi sorguladı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, önceki gün Türkiye genelinde düzenlenen operasyona Malatya’da 126 ekipteki 662 polisin katıldığı bildirildi.

Sabit noktalarda ve umuma açık yerlerde yapılan asayiş ve genel güvenlik uygulamasında İlçe Emniyet, Asayiş Şube, Trafik Denetleme Şube, Kaçakçılık ve Organize Suçlar, Çevik Kuvvet, Uyuşturucu İle Mücadele, Özel Harekat, Terörle Mücadele ve Çocuk Şube müdürlükleri başta olmak üzere tüm birimler dahil edildi.

İki köpeğin de katıldığı operasyonda 3 bin 697 kişi sorgulandı. Aranan 3 kişinin yakalandığı operasyonda, 2 kişi hakkında da adli ve idari işlem yapıldı. 227 kişiye para cezası kesilen operasyonda, kontrol edilen 446 araçtan 11’ine ceza kesildi. 153 iş yerinin denetlendiği operasyonda 14 iş yeri sahibine cezai işlem uygulandı.

Ekiplerin 1 tabanca, 1 av tüfeği, 8 mermi, 1 kesici delici alet ile 5 gram esrar ele geçirdiği operasyonda, 2 bin 22 lira para cezası uygulandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum