Toroslar'daki işletme sayısı 5 bin 205'e yükseldi

MERSİN (AA) – Toroslar’da 2016 yılında 364 yeni iş yerine açma ve çalıştırma ruhsatı verildiği bildirildi.

Toroslar Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü’nün 2016 yılı faaliyet raporunu açıklandı.

Buna göre, 4 bin 841 ruhsatlı iş yerinin bulunduğu Toroslar’da, sıhhi ve gayrisıhhi müesseselerle hafta tatili ruhsatı olmak üzere 2016 yılı içerisinde toplamda 364 adet iş yerine daha ruhsat verilirken, ilçedeki işletme sayısı da 5 bin 205’e yükseldi.

Ruhsat işlemlerinin yanı sıra dilekçe, e-posta, yazılı ve Alo 153 Zabıta Şikayet Hattına yapılan 3 bin 401 adet ihbar ve şikayeti sonuçlandıran Zabıta Müdürlüğü, çeşitli konularda 851 tutanak düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yapılan çalışmalar sonucunda belediye sınırları içerinde görüntü ve çevre kirliliğine sebebiyet veren hurdacılara karşı periyodik olarak operasyon yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, motosikletlerle çekçek diye tabir edilen araçlarına el koydu. Ayrıca yine 2016 yılında insanların duygularını sömürerek haksız kazanç elde etmek isteyen 62 dilenciye idari para cezası uygulandı.

Çalışmalarını 24 saat ve 3 vardiya şeklinde sürdüren ekipler, ilçe sınırları içerisinde bulunan bulvar, cadde ve sokaklar üzerine beton harcı döken değişik işletmelere ait mikserlere de gerekli uyarıları da yaparak, 17 miksere idari yaptırım tutanağı tanzim etti. Ruhsatsız olarak faaliyet yürüttüğü tespit edilen 6 iş yeri mühürlendi.

Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan tüm çalışmalarla 2016 yılında 144 bin 846 lira gelir elde edildi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ilçenin gelişimine katkı sunmak amacıyla yürütülen çalışmalarla yıllar önce otel kent konumunda olan Toroslar’ı bugün yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirdiklerini kaydetti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum