Toplanıp ekmek pişirdiler, 72 kişi Koronavirüs oldu

1607661202712-ekmek-pisirmek-icin-toplanmislardi-72-kisinin-testi-pozitif-cikti-7591-dhaphoto-1.jpg

KADINLARIN EKMEK PISIRMEK ICIN BIR ARAYA GELDIGI KAYSERI'NIN YAHYALI ILCESI KAPUZBASI MAHALLESINDE TEST SONUCU POZITIF CIKANLARIN SAYISININ 72 OLDUGU OGRENILDI. FOTO-KAYSERI-DHA

Kayseri’nin Yahyalı ilçesi Kapuzbaşı mahallesinde ekmek pişirmek için bir araya gelen kadınların birbirine Koronavirüs bulaştırması sonucu toplam 72 kişinin testi pozitif çıktı. Mahalle, karantinaya alındı.

Kayseri’nin Yahyalı ilçesine 65 kilometre uzaklıktaki 615 kişinin yaşadığı 150 haneli Kapuzbaşı mahallesinde 5 Aralık’ta kadınlar kış öncesi birlikte ekmek pişirdi.

Aradan geçen süreçte mahallede yaşayan bazı kadınlar yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastanelere başvurdu. Hastanede Koronavirüs testleri yapılan kadınların sonuçları pozitif çıktı. Kadınlar evlerinde karantinaya alındı.

Giriş ve çıkışlar kapatıldı

Bunun üzerine mahalle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile dün karantina altına alınarak giriş ve çıkışlara kapatıldı. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı filyasyon ekipleri de mahallede çalışma yaptı. Koronavirüs testi yapılanlardan 72’sinin sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum