Time, ‘Yılın Kişisi’ olarak “Sessizliği Bozanlar”ı seçti

skynews-me-too-march-hollywood_4154595.jpg

Victims of sexual harassment, sexual assault, sexual abuse and their supporters protest during a #MeToo march in Hollywood, California on November 12, 2017. Several hundred women gathered in front of the Dolby Theatre in Hollywood before marching to the CNN building to hold a rally. / AFP PHOTO / Mark RALSTON (Photo credit should read MARK RALSTON/AFP/Getty Images)

ABD merkezli Time dergisinin her yıl düzenlediği “yılın kişisi” ödülünün bu yılki sahibi cinsel saldırı konusunda “sessizliği bozanlar” oldu. Dergi, cinsel saldırı karşıtı sosyal medya paylaşımlarıyla ön plana çıkan “ben de” hareketini yılın en etkileyici olayı olarak gösterdi.

Time dergisinden yapılan açıklamada “me too (ben de)” etiketi, on yıllardır görülen en hızlı gelişen sosyal değişim hareketi olarak nitelendi.

Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein’ın dünyaca ünlü aktrislerin de aralarında bulunduğu isimlere cinsel istismarda bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından başlayan hareket sayesinde yüzlerce kadının hikayelerini anlatmaya başlamak için cesaret bulduğuna dikkat çekildi.

“Me too” etiketinin başlamasının ardından, ilk iki günde 12 milyondan fazla paylaşım yapılmıştı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum