Tekirdağ'dan kısa kısa

TEKİRDAĞ (AA) – Süleymanpaşa Belediyesi tarafından alınan yeni nesil çöp konteynırlarının kullanımı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Süleymanpaşa Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Değirmenaltı Mahallesi ve İstanbul yolu üzerindeki TOKİ’de dağıtımları yapılan yeni nesil çöp konteynırlarının kullanımı hakkında Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bilgilendirmede bulunduğu kaydedildi.

Değirmenaltı Mahallesi’nde 50 ayrı noktaya 55 adet yeni sistem çöp konteynırının yerleştirildiği belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, şu ifadeleri kullandı:

‘’ Daha sonra kentimizin çeşitli bölgelerine yer altı ve yer üstü yeni sistem çöp konteynerlerini vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Yer üstü yeni nesil çöp konteynerleri galvanizli çelik saçtan yapılmış olup, soğuğa ve güneş ışınlarına karşı daha dayanıklı ve toplamda 3000 santimetreküplük büyüklüğe sahip. Yeni çöp konteynerleri özel vinçli kamyonla uzaktan kumanda sistemiyle boşaltıldığı için boşaltma sırasında kaldırımları kirleten hiçbir sızıntı olmayacak. Daha az personelle daha çok iş yapacağız. Halkımızın öneri ve isteklerini de değerlendirerek, daha temiz daha yaşanabilir bir Süleymanpaşa için var gücümüzle çalışıyoruz”

– “Parmak Kız” Süleymanpaşalılar ile buluştu

Dünyaca ünlü Rus buz tiyatrosu grubu Sunday, Süleymanpaşa’ya gelerek “Parmak Kız” isimli gösteriyi sahneledi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Süleymanpaşa’da yarıyıl tatili klasiği haline gelen ve büyük ilgi gören buz pateni pisti ile birlikte dünyaca ünlü buz tiyatroları izleyiciyle buluştuğu kaydedildi.

Yaklaşık bir saat boyunca “Parmak Kız” masalını buz üzerinde canlandıran Rus ekibini, çocukların yanı sıra büyüklerde izledi.

Dört gün boyunca Süleymanpaşa Otogarı yanındaki buz pateni pistinde sahnelenecek Parmak Kız gösterisi, 30-31 Ocak Pazartesi ve Salı günü 13.00 ile 20.00 olmak üzere iki seans, 1 Şubat Çarşamba günü ise saat 13.00’da izleyicilerle buluşacak.

Gösterilerin tamamı ücretsiz gerçekleştirilecek.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum