Tek maaşa çalıştılar, tek çalışmadılar

MANİSA (AA) – Manisalı 20 yaşındaki ikizler, birbirlerinden ayrılmama pahasına, iş yaşamlarında yeri geldiğinde işsiz kalmayı, yeri geldiğinde ise tek kişilik ücrete iki kişi çalışmayı göze aldı.

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde yaşayan ikizler Alp ve Alpay Eroğlu, çocukluklarından beri hayatlarının her anını birlikte geçirmeleriyle dikkat çekiyor. 13 yaşından itibaren eğitim hayatıyla birlikte garsonluk yaparak iş yaşamına atılan ikizler, bugüne kadar çalıştıkları tüm iş yerlerinde de hep birlikte çalıştı.

Beraberliklerinin bozulmaması için iş bulmakta zorlanan ikizler, birlikte çalışabilmek adına yeri geldiğinde tek kişilik ücrete 2 kişi çalışmayı kabul etti.

Son olarak Manisa’daki bir turizm işletmesinde çalışan ikizlerden Alp Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada 13 yaşından sonra okul ile birlikte çalışmaya başladıklarını söyledi.

İkizi Alpay ile tüm günü birlikte geçirdiklerini hiç ayrılmadıklarını anlatan Alp Eroğlu, “Manisa’da 7 yıldır garsonluk yapıyoruz, hep bu sektörün içerisindeydik. Yeri geldi birlikte çalışamayacağımız için çalışmamazlık yaptık, ama hiç ayrılmadık. Sosyal hayatta da beraberiz, ayrılmıyoruz. Bir işyerine gittiğimizde, ‘ikimiz beraber çalışacağız, bizi ayırırsanız biz çalışmayız.’ diyoruz. Zaten çalıştığımız her yer bizden memnun kalıyor.” dedi.

– İki kişi tek maaşa çalıştı

Alpay Eroğlu ise yaz aylarında hem tatil yapıp hem çalışmak için tatil beldelerine gittiklerini orada da iş ararken tek şartlarının birlikte çalışmak olduğunu belirtti.

Bu nedenle iş bulmakta da zorlandıklarını dile getiren Alpay Eroğlu, şunları söyledi:

“Otellerde çalışırken bir kişilik iş buluyorduk. Tek kişilik iş bulsak da ayrılmama pahasına tek maaşa ikimiz birden çalışmayı tercih ediyorduk. Bir kişilik yer varsa ikimiz işe girip bir aylığı ikimiz bölüşüyoruz. Asgari ücreti yarı yarıya bölüşüyoruz, çünkü ayrılmak istemiyoruz. Yaklaşık 7 yıldır hep dışarıda çalıştık, Muğla’da, Fethiye’de ve Bodrum’da hep birlikte çalıştık, ne olursa olsun ayrılmadık.”

Alpay Eroğlu, sosyal yaşamda da sürekli birlikte olduklarını, çarşıya, alışverişe, gezmeye hep birlikte gittiklerini söyledi.

Şimdi önlerinde askerlik görevi bulunduğunu, orada da ayrılmak istemediklerini ifade eden Alpay Eroğlu, “Askere gideceğiz. Bunun için de dilekçe yazacağım, yine beraber olalım diye.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum