Tecavüz var ama şikayet yok

1022358863.jpg

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, Kars’ta bir imam hatip ortaokulunun öğrencileri 2 Ocak’ta koridorda üzerine notlar yazılmış defter yaprağı buldu. “Niye bana herkes kötü davranıyor” diye başlayan notu kaleme alan kişi kirlendiğini, tecavüze uğradığını, büyüyünce evlenemeyeceğini notlarında paylaşarak, “İnşallah hamile kalmam. Kalırsam ailem tarafından öldürülürüm. Ölmek istiyorum” yazısını yazdı.

Öğrencilerin bulup öğretmenlere verdiği notu S.’nin yazdığı anlaşılırken, Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifadesi alınan S., kendisini istismar eden 6 kişiden birinin amcası Vedat olduğunu belirtti. S., “Top almam için para vermişti. Top alıp ahıra giderken peşimden geldi. Bana tecavüz etti” dedi ve diğer 5 kişinin ise aynı okuldaki çocuklar olduğunu söyledi.

Amca Vedat, “4-5 yıl kadar önce askerden döndükten sonra evimizde S. geldi. Uzun süredir askerde olmam nedeniyle cinsel arzularım vardı. Bir an gözüme hoş geldi. Cinsel ilişkiye girmedim. S. evimize gelip gittiği sırada bu eylemleri yaptım. İzin veriyordu” derken, amcanın 15 yaşındaki abla G.’yi de istismarda bulunduğu anlaşıldı.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hazırlanan iddianamede tecavüz kanıtlandı. S. ile anne ve babası ise şikayetçi olmadı. Amca hakkında çocuğun cinsel istismarı suçundan en az 16 yıl, S. ve G.’ye yönelik cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 7.5’şer yıl olmak üzere 30 yıl hapis cezası talep edildi. İlk duruşma Kars 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7 Kasım’da görülecek.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum