Tarikat lideri, taciz edeceklerinin zikir sırasından geçiriyormuş

1034534456.jpg

Başbakanlık İletişim Merkezi’ne bu yılın başlarında şikayette bulunan bir kişi, sohbetlerine katıldığı kendisini ‘sözde halife’ diye tanıtan tarikat şeyhinin erkeklere cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. Gözaltına alınan S.I., 2008 ve 2017 yılları arasında 17-22 yaşlarındaki 5 erkeğe cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

70 yıla kadar hapsi istenen S.I.’nın yargılanmasına 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Bazı mağdurlara birden fazla cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla sanık hakkında talep edilen cezanın da suç oranına göre artırılması talep edildi.

Bu arada Konya’da yaşayan T.M. adlı genç, polis merkezine giderek S.I.’nın kendisine de istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. T.M.’nin şikayeti de aynı dosyayla birleşti.

DHA’nın aktardığı habere göre, 17 yaşındayken sohbetlere gitmeye başladığını belirten T.M., bu sırada sahte şeyh S.I.’nın kendisine cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. S.I.’nın kendisini iş yerine  çağırdığını söyleyen T.M., sanığın arkadaşına da istismarda bulunduğunu iddia etti.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum