Suudi gazeteci kaybolmadan önce programını iptal etmiş

3-ortadogu-da-siyaset-ve-toplum-kongresi-5-8847188_4999_o.jpg

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmadan önce Sakarya’da katılacağı kongre programını, yetkilileri arayıp iptal ettirdiği ortaya çıktı. Konuyla ilgili Kaşıkçı ile görüştüğü öğrenilen Sakarya Üniversitesi’nde görevli Mısırlı Öğretim Üyesi Cemal Nassar, “Gelmeden önce aradı, iptal ettiğini söyledi. Daha sonra bu hadise oldu, çok üzgünüz.” dedi.

Organize edilen kongre bugün SAÜ Kongre Merkezi’nde başladı ancak programda Cemal Kaşıkçı yalnızca afişlerdeki fotoğrafı görüldü. Sakaryalı öğretim üyeleri ve öğrenciler Kaşıkçı’nın kaybolması sebebiyle büyük üzüntü yaşadı.

Kaşıkçı’nın katılımını organize eden Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü’nde görevli Dr. Cemal Nassar, Suudi gazetecinin son konuşmalarında kendisine programının yoğun olduğunu ilettiğini belirterek, “Sakarya’da olacak kongre büyük olduğu için bir konuşmacı listesi hazırladım. 30 isim arasından onu seçtim. Ortadoğuyla ilgili genel bir konuşma olacağı için böyle bir tercih yaptım. Katar’dan, Kuveyt’ten, Suudi Arabistan’dan da çok kişiyi çağırdım ama o bu konuda uzmandı. Sadece panellerde bir sıkıntı, anlaşmazlık oldu. Afişte ismi TV Müdürü olarak yazdığı için sorun yaşadık. Ben sadece şu anda gazeteciyim demişti bana. Sonra o anlaşmazlık tamamlandı, unvanı düzeltildi. Kabul etti ama ondan sonra iptal etti. İlk önce daveti kabul etti, gelecekti daha sonra burayla irtibata geçti iptal etti. Çünkü çok yoğun bir programı vardı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:DHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum