Suriye'ye 'Manchester’dan sevgiler' yazılı bomba atıldı iddiası

suriyeye-manchesterdan-sevgiler-yazili-bomba-atildi-iddiasi_9795004.jpg

LONDRA (AA) – Manchester’da pazartesi günü bir konser salonunda gençleri ve çocukları hedef alan kanlı terör saldırısının ardından sosyal medyada bir İngiliz jetinin Suriye’ye üzerinde “Manchester’dan sevgiler” yazan bir bomba attığı yönünde iddialar ve fotoğraflar yer almıştı.

The Independent gazetesi Savunma Bakanlığı kaynaklarının üzerinde “Manchester’dan sevgiler” yazan bomba fotoğrafını doğruladığını belirtti.

Gazetenin haberinde bombanın üzerine bu notun kimin tarafından yazıldığının bilinmediği, bombanın türünün ise lazer hedefli Paveway olduğu kaydedildi.

The Telegraph gazetesi ise bu bombanın Güney Kıbrıs’taki Akrotiri üssünden kalkan Kraliyet Hava Kuvvetlerine (RAF) ait bir jet tarafından Suriye’de terör örgütü DEAŞ hedeflerine atıldığını öne sürdü.

Terör tehdit seviyesinin “kritik”te tutulduğu sırada İngiliz güvenlik güçleri, Manchester saldırısının faili Salman Abedi’yle bağlantılı kişilere yönelik bir dizi operasyon yaptı ve 11 şüpheliyi gözaltına aldı.

Abedi’nin, Manchester Arena konser salonunun çıkışında üzerindeki el yapımı parça tesirli bombayı patlaması sonucu 22 kişi ölmüş, 59 kişi yaralanmıştı.

Muhabir: Gökhan Kurtaran

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum