Suriye sorunu yeni tur görüşmeleri 28 Kasım’da yapılacak

20171126161421615_13918.jpg

BM Genel Sekreteri Suriye Sorunu Özel Temsilci Yardımcısı Ramzy Ezzeldin Ramzy, yeni tur Cenevre görüşmelerinde anayasa ve seçim konularına odaklanılacağını açıkladı.

Ramzy dün Suriye’nin başkenti Şam’da düzenlediği basın toplantısında, yeni tur görüşmelerde genel olarak yine ulusal dayanışma hükümetinin oluşturulması, anayasada değişiklik yapılması, ülkede yeniden seçim düzenlenmesi ve terörle mücadele olmak üzere 4 gündem maddesi üzerinde durulacağını belirtti.

Ramzy, yeni tur görüşmelerde özel olarak anayasada değişiklik yapılması ve yeniden seçim düzenlenmesi konularına yoğunlaşılacağını kaydetti.

Suriye’deki siyasi sürecin karmaşık ve çetin olduğuna dikkat çeken Ramzy, Suriye hükümetinin yanı sıra, muhalefet partilerinin de bir heyet olarak yeni tur görüşmelere katılmasını beklediklerini dile getirdi.

BM’nin önderliğinde düzenlenen yeni tur Cenevre görüşmeleri, 28 Kasım’da İsviçre’nin Cenevre ketinde yapılacak. Bu görüşme, Suriye hükümeti ve muhalefet temsilcileri arasında Cenevre’de gerçekleştirilecek 8. tur barış görüşmesi olacak.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum