“Sorun CHP sorunu değil, milletin de sorunudur”

517a1b9974f42d49_636x350-2.jpg

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak İş Bankası hisseleriyle ilişkin Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CHP’nin İş Bankası hisseleri ile ilgili “Konuyu Meclis’e getirip, bu hisselerin Hazine’ye devrini sağlayacağız” sözlerine tepki gösterirken, “Bugün Atatürk’ün mirasını, tapusunu delmeye çalışanlar, milletin mirasının tapusunu da deleceklerdir” dedi.

“Görebildiğim kadarıyla ciddi bir şekilde suçluluğun telaşındalar. Ekonomiyi batırdılar, Türkiye’nin itibarını ciddi bir şekilde erozyona uğrattılar. Suçluluk telaşında İş Bankası’nı ortaya atıyorlar. İş Bankası hisseleri Atatürk’ün vasiyeti ve mahkeme kararıyla CHP’nindir. Biz de bu vasiyeti yerine getirmek için çalışıyoruz. Anayasa’da da bunun yeri var, Atatürk’ün mirasına dair. Buradaki mesele ne?

Bu geçmişte denendi, hep hüsranla sonuçlandı. En son da 12 Eylül generallerinin girişimi oldu. Bugün Atatürk’ün mirasını, tapusunu delmeye çalışanlar, milletin mirasının tapusunu da deleceklerdir. Sorun CHP sorunu değil, milletin de sorunudur. Mülkiyet ve miras hakkını, özel hukuk hükümlerini hiçe sayan bir zihniyet tarafından yönetilen ülkeye yabancı sermaye gelmez, yerli sermaye yatırım yapmaz. Sorun, sarayın gündem değiştirmek için yaptığı bu girişimlerle ekonomiye zarar verecek pozisyona gelmeleridir.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum