Sorgun’da Afrin şehitleri için fidan dikildi

sorgunda-afrin-sehitleri-icin-fidan-dikildi_3b682ec.jpg

Sorgun Reyyan Derneği tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler için fidan dikildi.

Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen ve Reyyan Derneği tarafından yürütülen “SODES’le Gençlere Artı Değer Projesi” kapsamında, Sorgun’a bağlı Belencumafakılı köyü ormanlığına Afrin Şehitlik Fidanlığı oluşturuldu.

Sorgun Reyyan Derneği Başkan Yardımcısı Yasin Şahin, proje bünyesinde kurulan gençlik merkezinde Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Ersever, liderliğinde açılan izcilik kursu öğrencileri ile beraber her şehit adına fidan diktiklerini belirterek, “Masum insanlar ve ülkemizin güvenliği uğruna Afrin’de teröristlerle mücadelede şehit olan kahraman Mehmetçiklerimiz için bugünlerde birçok etkinlik düzenleniyor. Bizler de Reyyan Derneği olarak Belencumafakılı köyü ormanlığında, Orman Şefliğimiz tarafından belirlenen alana, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen 52 Mehmetçik adına fidan diktik. Fidanlara onların isimlerini verdik.” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum