Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

Son dakika haberi : TSK Afrin semalarında bildiri dağıtıyor

1032630892.jpg

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin halkına yönelik iki dilde hazırlanan; Kürtçe ve Arapça bildirileri havadan attı. Bildiride halka, teröristlerin kendilerini kalkan olarak kullanmalarına izin vermemeleri çağrısında bulunuldu.

 

TSK ve Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) desteğiyle 20 Ocak’tan bu yana Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölge halkına yönelik Arapça ve Kürtçe hazırlanan bildirileri havadan attı.

TSK’nin sosyal medya hesabından da paylaşılan ve “Afrinli Kardeşlerimiz” hitabıyla başlayan bildiride, şu ifadelere yer verildi: “PKK/PYD/YPG/DEAŞ terör örgütleri yıllardır size ve bize maddi ve manevi zararlar veriyor. Sizleri evinizden, yurdunuzdan, sevdiklerinizden mahrum ettiler. Teröristlere ‘dur’ demenin zamanı geldi. Tek hedefimiz size eziyet eden terör örgütleridir. Teröristlerden, terörist mevzi ve barınaklarından uzak durun. Sizi ve çocuklarınızı kalkan olarak kullanmalarına izin vermeyin. Afrin’den ayrılmak isteyenler, TSK’nın garantisi altında olacaklardır. Teröristler tarafından zorla silah altına alınanlar, sizler de en kısa zamanda silahlarınızı bırakın, evlerinize dönün. TRT Radyosunu dinleyin.”

– “Sana uzattığımız ele güven”

TSK’nin, Afrin’deki teröristlere “teslim olun” çağrısında bulunduğu diğer bildiriye ise “Terör örgütü içinde yer alanlar” ifadesiyle başlandı.

Bildiride şunlara yer verildi: “Türk Silahlı Kuvvetleri barış, huzur ve güven getirmek için Afrin’dedir. Seni asılsız ve boş vaatlerle kandıranların oyununa gelme, aldanma. Seni öne sürenler Afrin’den kaçıyor, en güvenli, en iyi şartlarda yaşamaya devam ediyor. Seni kullanan eli kanlı terör örgütünden uzak dur. Sana uzattığımız ele güven. Türkiye’nin adaletine güven. Türk Silahlı Kuvvetlerine güven. Gel teslim ol. Afrin’de huzur ve barış dolu bir gelecek seni bekliyor.”

Yazıyı paylaşın:
Top
big data blogu