Savaşta kaybettiği evlatlarının acısını torunlarıyla dindiriyor

savasta-kaybettigi-evlatlarinin-acisini-torunlariyla-dindiriyor_61eed4b.jpg

HATAY (AA) – Erdal Türkoğlu – Suriye’deki iç savaşta oğlunu ve damadını kaybeden, hapisteki 2 oğlundan da haber alamayan Suriyeli Semire Kurtoğlan, onlardan yadigar kalan torunlarına sarılarak acılarını ve özlemini dindirmeye çalışıyor.

Henüz 27 yaşındayken eşini kaybeden Kurtoğlan (55), kısıtlı imkanlarla 2’si kız 6 çocuğuna hem analık hem babalık yaptı. İç savaşın başlamasıyla Suriye’de kalamayan Bayırbucak Türkmeni Kurtoğlan, yaklaşık 5 yıl önce evli bir kızıyla Türkiye’ye sığındı.

Bir süre sonra Suriye’de kalan bir oğlu ile 5 çocuk babası damadının ölüm haberini alan acılı anne, iki oğlunun ise tutuklandığını öğrendi.

Suriye’de kalan bir kızı ve oğlundan da haber alamayan Türkmen kadın, Hatay’ın Yayladağı ilçesindeki evde 7 torunu, kızı ve geliniyle 2 odalı evde yaşam mücadelesi veriyor.

“İç savaş hayatımızı tamamen kararttı”

Kurtoğlan, genç yaşta eşinin yaşamını yitirmesinin ardından evlatlarına hem anne hem babalık yaptığını, 6 çocuğunu tek başına büyüttüğünü söyledi.

Çok zor günler geçirdiklerini vurgulayan Kurtoğlan, “İç savaşın başlamasıyla zor geçen hayatımız tamamen karardı. Ailem dağıldı. 6 çocuğumdan sadece biri yanımda kaldı. O da dul kalan kızım. Biri savaşta öldü, ikisi hapishanede, yıllardır haber alamıyorum. Diğerlerinin de her biri bir yerde. Şu an torunlarım için yaşıyorum. Yanımda kalan 7 torunum babalarını sorduğunda gözyaşlarına boğuluyorum. Evlatlarımdan sadece birkaç fotoğraf kaldı.” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum