Sakarya'dan kısa kısa

SAKARYA (AA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce, Karasu Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM) ve Giysi Bankasını ziyaret etti.

KARGEM’de incelemelerde bulunan Yüce, Karasu Belediyesince ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kurulan Giysi Bankasını da gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Yüce, burada yaptığı konuşmada, Karasu’da temel hizmetlerin yanında sosyal anlamda büyük girişimlerin olduğunu söyledi.

Kadın istihdamına yönelik açılan KARGEM kurslarının bir sosyal belediyecilik anlayışı olduğunu anlatan Yüce, şöyle konuştu:

“Giysi Bankası da bir o kadar güzel bir çalışma anlayışıdır. Gönüllere girmek için varız. Rabbimizin rızası, garip gurebanın rızasındadır. Burada hem ikinci el hem sıfır kıyafetleri vatandaşlarımızı rencide etmeden, insani ve İslami ölçülerde arkadaşlarımız ulaştırmaktadır ve vermektedirler. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak, elimizden gelen yardımı yapacağız. Belediye Başkanımızı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 180 kadının merkezde meslek öğrendiğini anlattı.

Kadınların kursta yaptıkları malzemeleri, belediyeye ait reyonda satarak aile bütçelerine katkıda bulunduğunu aktaran İspiroğlu, “Kadınların ekonomik ve sosyal gelişimini sağlamak adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. İş hayatında kadınlara daha fazla fırsatlar verilmesi gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Püskül Tatlı da, 5 ay gibi kısa sürede 3 bini aşkın ihtiyaç sahibi aileye ulaşarak giysi yardımında bulunduklarını belirterek, vatandaşlara daha çok yardım çağrısında bulundu.

– “Ekonometri Kış Seminerleri” sona erdi

Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) düzenlenen “Ekonometri Kış Seminerleri (SES)” sona erdi.

SAÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Siyasal Bilgiler Fakültesi Finansal Ekonometri Bölümü koordinatörlüğünde düzenlenen SES’e, Türkiye’nin 25 farklı üniversitesinden 60’a yakın akademisyen katıldı.

Seminer sonunda katılımcılara sertifikalarını veren SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, bu tür programların akademi dünyası için oldukça faydalı olduğunu belirterek, gelecek dönemde de SES’e her türlü katkının verileceğini söyledi.

SAÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bilen de SES kapsamında ders veren öğretim üyelerine teşekkür etti.

Seminer, “Panel Veri Analizi” ve “Güncel Teknikler” dersleriyle sona erdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum