Referanduma doğru

KONYA (AA) – Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük ve yönetim kurulu üyeleri, anayasa değişikliği için yapılacak referanduma “evet” diyeceklerini belirtti.

Büyük, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin, eğitim, sağlık, yargı ve medya gibi alanlarda çok büyük değişimler yaşadığını belirtti.

Büyük, “Ülkemiz koalisyonlar döneminde sürekli gerilemiştir. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek, hızlı hareket ve hızlı karar vermek için güçlü yönetimin olması gerekiyor. Bu da güçlü ve tek başına iktidarlarla yapılabilmektedir. Ülkemiz 93 yıllık tarihinde zaman zaman çok büyük sıkıntılar yaşamıştır. Darbeler olmuş, ekonomik krizlerle geriye gitmiştir.” ifadelerini kullandı.

Bir ülkede yaşanan istikrarın tüm alanları etkilediğini aktaran Büyük, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Başkanlık sistemi ile Türkiye daha da güçlenecektir. Başkanlık sisteminin gelmesiyle Türkiye, koalisyonlardan, hizmetlerin engellenmesinden kurtulacaktır. 2016 yılında yaşadığımız 7 Haziran seçimleri tarihe istikşafi görüşmeler olarak geçmiştir. Hamdolsun yine milletin yoğun çabasıyla bu süreçleri de atlattık ama ülke olarak artık bu süreçleri yaşamak istemiyoruz. Başkanlık sisteminde hizmetler daha hızlı gelecek, ülkemiz daha da güçlenip dünya devletleri arasında ekonomik güç olarak ilk 10’a girecektir. Ribat Eğitim Vakfı olarak biz ülkemizde başkanlık sitemine geçilmesini desteklemekteyiz.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum