ÖSYM Başkanı Aygün’den açıklama

1597735729781-os.jpg

Ölçeme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, “Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Kartı edinen tüm adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebilecekler” dedi.

ÖLÇME Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Kartı edinen tüm adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebilecekler” dedi.ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımda, adayların fotoğraf güncellemesi işlemine getirilen yeniliği duyurdu. Adayların işlemlerini kolaylaştırmak ve taleplerine çözüm üretmek için çalıştıklarını belirten Aygün, şunları kaydetti: “Adaylarımızın fotoğraf güncellemesini dijital ortama taşıyoruz.

Adaylarımız ÖSYM başvuru merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebilecekler.

Sistemdeki fotoğrafını TC Kimlik Kartındaki fotoğrafıyla güncellemek isteyen adaylarımız ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde (https://ais.osym.gov.tr) ve AİS Mobil uygulamasında yer alan ‘profilim’ menüsündeki ‘fotoğraf bilgilerim’ ekranından güncelleyebilecekler. Adaylarımız ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından bireysel olarak yapacağı sınav başvurularında sistemdeki fotoğrafı, TC Kimlik Kartındaki fotoğrafı ile başka herhangi bir işlem gerekmeksizin otomatik olarak güncellenecektir. Bu yenilik sayesinde TC Kimlik Kartı edinen tüm adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebilecekler.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum